Léto na střední 16-19

High School Experience je skvělou příležitostí, jak nahlédnout do života na střední škole v Anglii. Na rozdíl od jazykových škol se výuka odehrává přímo v prostorách anglické školy, je zajišťována učiteli dané školy, její lekce jsou velmi podobné lekcím, které se na škole odehrávají celý rok.

Jestliže uvažujete o studiu na střední škole v Anglii, je její letní verze optimálním způsobem, jak si takové studium nanečisto vyzkoušet, zlepšit se v angličtině a případně se na toto studium připravit. Kurz probíhá na jedné z našich partnerských středních škol, které po čas školního roku navštěvují stovky studentů jak z Anglie tak z mezinárodního prostředí.

Kurz High School Experience

Program zahrnuje 15 lekcí týdně + 1 lekci volitelného předmětu. Výuka se soustředí na všechny okruhy jazyka včetně gramatiky, slovní zásoby, psaní a mluvení. Zajišťují ji profesionální učitelé, a to v podobě, která je velmi blízká každodenní výuce na dané škole.  Budete mít možnost si vyzkoušet jeden z předmětů, který se běžně učí Angličtí studenti Škola Vám vydá certifikát o absolvování letní školy s hodnocením jazykové úrovně.

Výuku doprovází velké množství mimoškolních aktivit plánovaných na večery i víkendy, díky nimž se nejen pobavíte, ale i procvičíte v angličtině, a především lépe poznáte vrstevníky ze všech koutů světa.

Výhody High School Experience

  • vyzkoušíte si střední školu v Anglii
  • poznáte nové kamarády
  • získáte přehled jak styl vyýuky v Anglii funguje
  • interaktivní podání učiva včetně her, náslechu televize a práce s internetem
  • certifikát kurzu dokládající jazykovou úroveň

Typy kurzů High School Experience

High School Experience znamená 15 lekcí angličtiny týdně a navíc možnost vybrat si 1 volitelný předmět, který je vyučován na vybrané střední škole. Zapojíte se tedy do výuky s Anglickými studenty. Výběr předmětu se provádí na místě po příjezdu a lze vybrat z okruhů – Science, Business, Media, History, Geography

Ubytování 

Bezstarostné ubytování znamená bezstarostný pobyt

Studentská rezidence

Studentská rezidence je správnou volbou, pokud toužíte po větší míře nezávislosti, mnohdy i větším soukromí a stálém kontaktu s vrstevníky ze všech koutů světa. Nikdy se v ní nebudete nudit. Disponuje společenskými místnostmi, volnočasovou výbavou (stolní fotbálek, TV), samozřejmostí je Wi-Fi. Zvyknete si na život běžný na vysokoškolských kolejích. Navíc budete mít blízko do školy a k tomu Vám ještě uklidí pokoj a vymění povlečení.

Vybavení rezidence:

  • jednolůžkové pokoje s velkým pracovním stolem
  • společenské místnosti, kuchyňka, volnočasové vybavení
  • Wi-Fi, TV, prádelna přímo v budově

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině skýtá příležitost ke každodennímu kontaktu s rodilými Brity. Díky čemuž si zažijete nejen reálnou komunikaci v angličtině, ale také poznáte jejich pohled na svět a důkladně se obeznámíte s lokalitou. Navíc se stanete téměř členy rodiny, takže i trávení volného času bude záležet spíše na domluvě než na pevně daných hodinách ubytovacího řádu studentských rezidencí.

Ubytovává se typicky na jedno či dvoulůžkových pokojích. Rodina běžně zajišťuje snídaně a večeře. A pobyt u ní vychází levněji, zvlášť když hostí více studentů. Přičemž v jedné rodině nikdy nejsou ubytováni dva studenti hovořící stejným jazykem. Samozřejmě i v případě ubytování u hostitelské rodiny dbáme na Váš maximální komfort, proto vybíráme pouze z certifikovaných a ověřených rodin.

Město a Škola

Tento typ kurzu nabízíme na našich partnerských středních školách ve městech Brighton, Portsmouth, Eastbourne nebo Lewes. Jedná se o školy, ve kterých Vám po celý rok zřizujeme rovněž měsíční až dvouleté studia ukončené maturitou.

Brighton je město na samém jihu Anglie – dokonce patří k jedněm z nejteplejších míst Velké Británie. Leží rovnou u moře. Profukuje ho přímořský větřík a obklopují překrásné pláže. A Londýn je jen hodinku vlakem daleko. Eastbourne je  také přímořské město , které je vyhlášeno jako nejlepší výletní město v Anglii a jeho jižní poloha tak láká mnoho turistů každé léto. Město Lewes je menší historické městečko s mnoha restauracemi, kavárnami a obchody. Jízda vlakem do nedalekého Brightonu z Lewes trvá asi jen 15 min. Portsmouth je historické přístavní město rovněž na jihu Anglie z kterého lze jednoduše podniknout výlet na nedaleký ostrov Isle of Wright. Město je přímo nabité atrakcemi, obchody a jeho novou dominantou je moderní rozhledna Spinnaker Tower.

Často kladené dotazy

1. Pro jakou jazykovou úroveň jsou kurzy určené?

Kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Rozřazení proběhne na základě testu absolvovaného buď až ve škole, nebo už dopředu online.

2. Jaké jsou požadavky na vstupní test?

Záleží kurz od kurzu. Někde stačí Váš požadavek na úroveň, někde je třeba absolvovat vstupní test.

3. Je možno vybrat jakýkoliv termín?

V podstatě ano. Jen je třeba počítat s příjezdem den až dva před zahájením kurzů, které začínají v pondělí. Dále s minimální dobou trvání kurzu (1 – 2 týdny). A s tím, že kurzy letních škol probíhají jen po dobu letních prázdnin.

4. Jak vypadá stravování?

Stravování typicky zajišťujeme. Můžete si zvolit ubytování se snídaní, s polopenzí i s plnou penzí.

5. Jak se dostanu z letiště na místo?

Na přání pro Vás zajistíme transfer z letiště či z nádraží až na místo ubytování. Případně Vám poradíme s dopravou vlakem či autobusem.

6. Dají se k angličtině studovat i další předměty?

Ano, škola nabízí celou škálu doplňkových předmětů, které Vám nejen pomohou zlepšit se v požadované oblasti, ale také umožní reálně komunikovat v angličtině.

7. Je v ceně ubytování?

Ano, uváděná cena už zahrnuje ubytování v hostitelské rodině, v jednolůžkovém pokoji a s polopenzí.

8. Je v ceně i pojištění, letenka a transfer?

Nikoliv. Jejich ceny se totiž neustále mění. Nicméně si je můžete u nás objednat, my je za Vás vyřídíme a dodáme spolu s vybraným kurzem.

Nezávazná kalkulace: