Jak vybírat jazykový pobyt v Anglii ? Pět důležitých bodů, kterých je dobré se držet.

Když vybíráme jazykový pobyt v Anglii je důležité zvážit více aspektů. Internet je dnes doslova zaplavený spoustou nabídek, které však mnohdy nehledí na kvalitu školy, ubytování, stravy nebo polohy. V lepším případě je opomíjen pouze jeden z těchto bodů, v tom horším více či všechny. Za účelem dosažení co nejnižší ceny tak klient občas dostane zdánlivě levný kurz v malé škole na okraji města, který však namísto slibovaného zlepšení v angličtině přinese problémy s ubytováním či stravou, kvůli kterým půjde učení stranou. Proto je důležité umět si při výběru jazykového pobytu správně vybrat. Na co se tedy zaměřit? Zde jsou čtyři body, v nichž se nevyplatí dělat kompromisy.

1. Kvalitní škola

Základem úspěchu je kvalitní akreditovaná škola. Může jít o veřejné i privátní instituce, které disponují moderními prostory a špičkovými lektory. Ceny za jejich kurzy jsou vyšší, avšak nestane se, že by jednotlivým žákům nebyla věnována maximální péče, jako je tomu nezřídka v případě neakreditovaných center. Některé školy dokonce nabízejí možnost vrácení peněz, pokud se student nezlepší. V případě kurzů pořádaných středními a vysokými školami, kde se nejlépe snoubí poměr ceny a výkonu, se student může zapsat do více volitelných předmětů, které jsou zaměřeny na mnoho akademických dovedností. V mnoha případech potom další rok studenti odjíždějí na školu přímo studovat.

 

2. Větší město

Je obecně známo, že pokud si člověk vybere jazykový kurz na Maltě, je možné, že si užije mnoho opalování a zábavy, ale je také téměř jisté, že se anglicky nenaučí téměř nic. Nejlepším způsobem na naučení či zlepšení angličtiny během krátké doby jsou intenzivní jazykové kurzy v Anglii. Ideálně v Londýně, Oxfordu, Brightonu nebo Cambridge, kde se nacházejí ty nejlepší školy na angličtinu vůbec. Zde se investovaný čas projeví na výsledcích téměř okamžitě.

 

3. Ověřené ubytování

Před výběrem ubytování je nutné si uvědomit, co student od bydlení čeká. V případě, že touží po stabilním zázemí a chce se zlepšit v jazyce na maximum, je ideální hostitelská rodina. V té je většinou možnost výběru jedno či dvoulůžkového pokoje. Výhodou rodiny s více ubytovanými studenty je menší cenová náročnost. Pro ty, kdo se chtějí osamostatnit, bydlet ve větším kruhu přátel nebo zažít mladé multikulturní prostředí, jsou vhodné studentské rezidence. Zde má student samostatný pokoj a dostatečné soukromí, avšak také mnoho sdílených prostor, kde si může užívat společnosti vrstevníků ze všech koutů světa.

4.Odborník

Při vybírání jazykového pobytu je dobré se poradit s někým kdo už podobnou cestu absolvoval. Klasické masové agentury, které prodávají zájezdy jak k moři a zároveň jazykové pobyty do různých zemí jsou zárukou cesty do neznáma.  Proto je dobré kontaktovat odborníka s dostatečně úzkou profilací na druh kurzu i místo, které vyjíždějícího zajímá. S pomocí od odborníků je poté snadné najít kurz, u kterého se student dozví vše potřebné o škole, městě, ubytování i přepravě dopředu a proto jej nic nepřekvapí. Tento přístup pak zajistí bezpečný přechod do nového prostředí, tedy podmínky k úspěšnému pobytu se spoustou nových vědomostí stejně jako zábavy.

5. Cestovní kancelář a pojištění 

V neposlední řadě by klienti měli dbát na to jestli jejich jazykový pobyt je organizován řádně pojištěnou cestovní kanceláří, která může pořádat takové zájezdy. Obyčejná agentura nad pobytem nemá ani nemůže mít kontrolu jak nad školou tak ubytováním. Naopak musí se spoléhat výhradně jen na zprostředkování těchto služeb od zahraniční firmy nebo v lepším případě školy. Vy potom podepíšete smlouvu jen o přeprodeji služeb od cizích institucí a agentura v případě úpadku neposkytne žádnou pomoc jako cestovní kancelář.