Jazykový pobyt Sussex Downs College

Jazykový pobyt a škola Sussex Downs College jdou neodmyslitelně k sobě. Škol je držitelkou mnoha ocenění za kvalitu výuky udělovaných na základě názorů studentů. Vysoký standard si udržuje díky špičkovému učitelskému sboru, stejně jako nasazováním nejnovějších učebních metod. Krom obecných i cílených kurzů angličtiny nabízí možnost rozšířit své znalosti i v lekcích specializovaných na obchod, turistiku, umění, design a mnoho dalšího. Volný průběh pobytu umožňuje turistické či sportovní vyžití, které lze na přání rozšířit třeba o výlet do Cambridge, Oxfordu či Londýna.

Jazykové kurzy Sussex Downs

Sussex Downs College nabízí jak kurzy pro ty, kteří chtějí následně studovat střední či vysokou školu, tak i pro ty, kteří hledají jednorázové, cílené zlepšení v angličtině. Můžete se zde připravit na zkoušky FCE a IELTS, zvolit cílenou Intenzivní angličtinu nebo všeobecnou Obecnou angličtinu. Tu lze navíc doplnit speciálně zaměřenými kurzy Business English Cambridge, Business, Umění a Design, Anglická literatura, Film, Cestovní Ruch a Příprava na IELTS.

Výhody jazykových kurzů Sussex Downs

 • prakticky pojatá, reálně využitelná angličtina
 • globální zaměření na všechny oblasti jazyka
 • certifikát kurzu dokládající jazykovou úroveň
 • interaktivní přístup zahrnující hry, práci s internetem i televizními pořady

Typy kurzů v Sussex Downs

 • Obecná angličtina – 15 lekcí týdně
 • Intenzivní angličtina – 21 lekcí týdně + 2 volitelné
 • Příprava na zkoušky FCE či IELTS
 • Obchodní angličtina (Business English)

Ubytování v Eastbourne a Lewes

Bezstarostné ubytování znamená bezstarostný pobyt

Studentská rezidence

Studentská rezidence je správnou volbou, pokud toužíte po větší míře nezávislosti, mnohdy i větším soukromí a stálém kontaktu s vrstevníky ze všech koutů světa. Nikdy se v ní nebudete nudit. Disponuje společenskými místnostmi, volnočasovou výbavou (stolní fotbálek, TV), samozřejmostí je Wi-Fi. Zvyknete si na život běžný na vysokoškolských kolejích. Navíc budete mít blízko do školy a k tomu Vám ještě uklidí pokoj a vymění povlečení.

Vybavení rezidence:

 • jednolůžkové pokoje s velkým pracovním stolem
 • společenské místnosti, kuchyňka, volnočasové vybavení
 • Wi-Fi, TV, prádelna přímo v budově

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině skýtá příležitost ke každodennímu kontaktu s rodilými Brity. Díky čemuž si zažijete nejen reálnou komunikaci v angličtině, ale také poznáte jejich pohled na svět a důkladně se obeznámíte s lokalitou. Navíc se stanete téměř členy rodiny, takže i trávení volného času bude záležet spíše na domluvě než na pevně daných hodinách ubytovacího řádu studentských rezidencí.

Ubytovává se typicky na jedno či dvoulůžkových pokojích. Rodina běžně zajišťuje snídaně a večeře. A pobyt u ní vychází levněji, zvlášť když hostí více studentů. Přičemž v jedné rodině nikdy nejsou ubytováni dva studenti hovořící stejným jazykem. Samozřejmě i v případě ubytování u hostitelské rodiny dbáme na Váš maximální komfort, proto vybíráme pouze z certifikovaných a ověřených rodin.

Eastbourne a Lewes

Sussex Downs College sídlí ve městech Eastbourne a Lewes na jihu Anglie. Výrazně větší Eastbourne je kosmopolitním turistickým centrem. Obklopují ho zelené kopce, bílé útesy Seven Sisters Country Park a nádherné pláže. Krom viktoriánského centra tu najdete i nákupní střediska, hospůdky, bary, galerie a divadla. Mimo vodních a outdoorových aktivit zde můžete stihnout i festival extrémních sportů Eastbourne Extreme či tenisový turnaj AEGON International.

Menší Lewes je hlavním městem hrabství Sussex. Nachází se ve vnitrozemí, na samé hranici národního parku South Downs National Park. Z jeho úzkých uliček, historických budov a tisíc let starého hradu vyzařuje sama historie. Příznivci Anonymous a filmu V for Vendetta zde mohou oslavit Noc Guye Fawkese.

Z obou městeček se dá rychle dojet vlakem do multikulturního Brightonu či do samotného Londýna. Stejně tak obě skýtají mnoho příležitostí outdoorových aktivit.

Často kladené dotazy

1. Pro jakou jazykovou úroveň jsou kurzy určené?

Kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Rozřazení proběhne na základě testu absolvovaného buď až ve škole, nebo už dopředu online.

2. Jaké jsou požadavky na vstupní test?

Záleží kurz od kurzu. Někde stačí Váš požadavek na úroveň, někde je třeba absolvovat vstupní test.

3. Je možno vybrat jakýkoliv termín?

V podstatě ano. Jen je třeba počítat s příjezdem den až dva před zahájením kurzů, které začínají v pondělí. Dále s minimální dobou trvání kurzu (1 – 2 týdny). A s tím, že kurzy letních škol probíhají jen po dobu letních prázdnin.

4. Jak vypadá stravování?

Stravování typicky zajišťujeme. Můžete si zvolit ubytování se snídaní, s polopenzí i s plnou penzí.

5. Jak se dostanu z letiště na místo?

Na přání pro Vás zajistíme transfer z letiště či z nádraží až na místo ubytování. Případně Vám poradíme s dopravou vlakem či autobusem.

6. Dají se k angličtině studovat i další předměty?

Ano, škola nabízí celou škálu doplňkových předmětů, které Vám nejen pomohou zlepšit se v požadované oblasti, ale také umožní reálně komunikovat v angličtině.

7. Je v ceně ubytování?

Ano, uváděná cena už zahrnuje ubytování v hostitelské rodině, v jednolůžkovém pokoji a s polopenzí.

8. Je v ceně i pojištění, letenka a transfer?

Nikoliv. Jejich ceny se totiž neustále mění. Nicméně si je můžete u nás objednat, my je za Vás vyřídíme a dodáme spolu s vybraným kurzem.