Home Blog Zkušenosti studentů Příběh našeho studenta

Příběh našeho studenta

pribeh studentaPro studium na střední škole v Anglii jsem se rozhodl, abych zdokonalil své dovednosti v anglickém jazyce a vyzkoušel si na vlastní kůži, jaké to je žít v cizím prostředí bez rodiny. Kromě toho jsem si taky chtěl užít pobyt v Brightonu, krásném přímořském městě.

Už od počátku jsem jel do Anglie s tím, že se po roce vrátím a studium dokončím na gymnáziu v ČR. Tak se taky stalo. Na škole doma mi vyšli maximálně vstříc. Přestože jsem vynechal rok, po složení rozdílové zkoušky mi dovolili pokračovat se svou bývalou třídou.

Co se týče samotného studia v Brightonu, nemusíte se obávat, že by anglické školy byly výrazně náročnější než ty u nás. Pokud budete poctivě vypracovávat home assignments a přípravě věnujete cca 2-3 týdny, nemusíte se obávat, že byste zkoušky nezvládli. Dále doporučuji, abyste si vybrali takové předměty, které uplatníte při vašem budoucím studiu na vysoké škole.

Já jsem si vybral matematiku, ekonomii, business studies a německý jazyk a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že mi tyto předměty velmi ulehčily přechod z gymnázia na VŠ – jednoduše jsem byl už od začátku „v obraze.“

Nyní studuji Institut ekonomických studií na Univerzitě Karlově. Většina předmětů je v anglickém jazyce, a tak jsou znalosti, které jsem získal na pobytu v Anglii, k nezaplacení.

Po absolvování bakalářského programu bych chtěl směřovat znovu do zahraničí, kde bych chtěl získat magisterský titul. Pevně věřím, že tam uplatním své zkušenosti z ročního studia na britské střední škole.

Filip Vajskebr

Mohlo by tě zajímat

duben 11

Jak jsem si užila rok v Anglii: Studentka Bára

Číst více

©Copyright 2017 British-studies.cz

CzechEnglish